اهمیت نقش واحد حسابداری داخلی در  سودآوری سازمان‌های پخش و توزیع
بازاریابی و فروش 25 ژوئن 2018

اهمیت نقش واحد حسابداری داخلی در سودآوری سازمان‌های پخش و توزیع

 

این مطلب با توجه به مصداق‌های  نقش واحد حسابداری داخلی در شرکت‌های  پخش و توزیع محصولات تند فروش تهیه و تنظیم‌شده است:


 

با توجه به اهمیت روزافزون اطلاعات و کنترل اطلاعات جهت تشخیص درست بودن مسیر حرکت سازمان،  در تشخیص سودده بودن فعالیت‌های سازمان واحد حسابداری مدیریت در بدنه سازمان‌های پخش و توزیع نقش بسیار مهم را ایفا می کند.

در سال‌های اخیر به علت نقص و نارسایی سیستم پخش و توزیع در توزیع بهینه کالا در بازار در کاهش هزینه واسطه گری و پا برجا بودن تفکر  حجره‌ای در سیستم های بازار، که هنوز با توسعه فروشگاه های زنجیر ای و سازمان های بزرگ پخش نقش  واسطه گری و عمده‌فروشی  وجود دارد.

 

 این واسطه ها (دلالان بازار ) بدون انجام عمل دارای ارزش افزوده  محصولات باقیمت بالاتری عرضه مینمایند و این زنجیره تا جای می‌رود که، کمترین حاشیه سود برای فروشگاه داران ایجاد گردد، و این فروشگاه با داشتن هزینه‌های زیاد و سربار  سود چندانی نصیبشان نمی گردید، نمونه این نوع واسطه گری را  می توان در صنعت لبنیات (خیابان محمدی- اعدام در تهران) مشاهده کرد.

 

 با افزایش و توسعه سازمان های پخش و مباحث مالیاتی برخی از این عمده فروشان و واسطه ها با ایجاد و تشکیل شرکت های کوچک پخش سعی در بردن سهمی از این بازاز برای خود داشتند.

این نقص در زنجیره عرضه محصول باعث شکل‌گیری سازمان‌های کوچک خصوصی، جهت توزیع محصولات شد، که برخی از آن‌ها طی سال‌های اخیر به دلیل کمبود نقدینگی و سوء مدیریت تعطیل و یا ورشکسته شد.

 

در بازار رقابت امروزی که سودآوری سازمان‌های پخش در گرو فعالیت‌های  ناشی از نحوه خرید کالا  هم است و تنها فروش محصول باعث وسود آوری نمی گردد.

 

شعار امروز سازما ن های پخش ” بخش مهمی از سود در نحوه خرید و تأمین کالا است نه درفروش کالا”

 

با  توجه به عدم مکانیزه بودن سازمان های پخش و توزیع، به تجهیزات و لجستیک پیشرفته، هزینه های انبار داری و نگهداری و توزیع کالا با هزینه بیشتری نسبت به شرکت های توزیع و پخش سایر همسایگان در ایران در حال انجام است.

کاهش حاشیه سود شرکت‌های پخش به دلیل افزایش هزینه‌های توزیع و پخش، اهمیت روزافزون کنترل فرایندهای کاری و سودده بودن فعالیت‌ها، از اهمیت بالایی برخوردار نموده است.

 

شرکت پخشی، که بعد از یک سال فعالیت تازه متوجه عمق زیان خود شده، که بخشی از آن به سوده نبودن محصولات و یا استراتژی اشتباه شرکت در خریدو تامین محصولات بوده است. را می‌توان مثال زد.(افزایش محصولات دپو شد ه و کاهش تاریخ و افزایش هزینه های انبار داری و ضایعات ناشی از نگهداری و خواب سرمایه به دلیل کند فروش بودن محصول .

 

اخیر ا با شرکت پخشی آشنا شدم، که در طول یک سال فقط از 16 درصد  از سبد محصولات ارائه شده سوده بود و 84 درصد  سایر محصولات در سبد عرضه زیان ده بود.

  بخشی از این زیان ناشی از بی‌تدبیری در انتخاب کالا و میزان خروجی آن و همچنین انتخاب کالاهای کم سود و بخشی از آن به عدم فروش به‌ موقع کالا بوده، که در این شرایط شرکت مجبور به ارائه تخفیف  بیشتری از قیمت حاشیه سود کالای خریداری شده بوده است. وشرکت زیان ببشتری جهت فروش آن متحمل می شود.

 

واحد حسابداری داخلی در سازمان،  در واقع جهت اطمینان دادن به سهامدار شرکت، در خصوص انجام کنترل کافی و مناسب عملیات و فرایندهای مالی- فروش- ثبت اطلاعات-مجوز های معاملات-کنترل دسترسی- تائیدهای مالی در حوزه خرید، فروش، وجوه نقد و رسید لازم هست.

 

فردی که در این واحد فعالیت می‌نماید، باید مستقل، توانایی فنی،ذی‌صلاح و دارای شناخت کافی از سازمان باشد.

 

گزارش‌ها این واحد به مدیر ارشد سازمان، اعضای حیات مدیره، کمیته حسابداری ارسال می‌گردد.

 

حسابداری داخلی عموماً به شناسایی ریسک‌ها(ذاتی، کنترلی، حسابرسی) کشف تقلبات و اطمینان به صحت فرایندهای عملیاتی می‌پردازد.

 


 

اهداف این واحد عبارت است :

1-سنجش میزان اجرایی رویه‌ها و سیاست‌های تعیین‌شده از سوی مدیریت.

2-حفاظت از دارایی‌ها .

3-اطمینان از صحت و قابل‌اتکا بودن اطلاعات و ثبت حسابداری است.

 

این واحد بیشتر در زمان‌های  تغییرات در :

1-محیط عملیاتی.

2-ساختار منابع انسانی.

3-ساختار فنّاوری  و تجهیزات.

4-بازارهای جدید که شرکت در آن فعالیت می نماید،از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا احتمال افزایش ریسک مالی بسیار زیاد است.

 

 

وظایف واحد حسابرسی داخلی شامل، کنترل داده‌ها، دسته‌بندی، تحلیل داده‌های برای تصمیم‌گیری  مدیریت ارشد سازمان است.

 

در سازمان‌های پخش و توزیع  حسابداری داخلی در در سه مرحله ورودی شامل( خرید محصولات، مجوزها، ثبت اطلاعات، تخفیفات) در مرحله فرایند شامل(مجوز تخفیفات، اعطای پرمو شن‌ها، قراردادها- وصول مطالبات، بدهکاران، فرایندهای ثبت ورود و خروج محصولات، نحوه محاسبه بهای تمام‌شده، قیمت‌گذاری محصولات، ثبت ضایعات و..  مرحله خروجی شامل(فروش محصولات، دریافت برگشتی کالا و ثبت ضایعات، بدهکاران ….) واردمی شود و بررسی صحت و سقم اطلاعات را تایید می کند.

 

کنترل کردن این مراحل به جهت صحت و اطمینان به فرایندهای داخلی و کشف تقلبات و یا کاهش ریسک است.

 

 

مثال‌های در این زمینه:

فروش محصول با تخفیف بدون داشتن مجوز.

ثبت ضایعات باقیمت بالاتر.

تقلب و یا اشتباه در قیمت‌گذاری کالا.

اعطای تخفیفات بیشتر از حد توافق شده.

تقلب در وضعیت بدهکاران سیستم و نحوه تسویه‌حساب.

فرایندهای اشتباه درفروش محصولات.

نداشتن تضمین  کافی از مشتریان.

نداشتن قراردادهای مشخص و شفاف با مشتریان.

و…

از طرفی با توجه به درگیری‌های روزمره مدیران ارشد و عدم تسلط بر مسائل مالی، به جهت کمک به تحلیل روزانه سود و زیان شرکت، این واحد به تجزیه‌ و تحلیل سبد خریداری‌ شده، حاشیه درآمد، درصد سود محصولات می‌پردازد.

که چه تعدادی از محصولات سودآورتر و یا زیان‌آورتر هستند. و سازمان در خصوص عرضه و فروش این محصولات چگونه سبذ عرضه خود را تنظیم نماید.

 

گاهی سؤال می‌شود، که چرا باوجود محصول زیان ده هنوز شرکت به عرضه این محصول می‌پردازد، که اگر از نگاه صرف مالی به مسئله نگاه شود، این مسئله غیر عقلایی است.

اما اگر در زمینه سیاست‌های شرکت این مسئله تحلیل شود، شاید به نحوی باشد که سازمان با داشتن اطلاع و میزان خسارت ، با ادامه این وضعیت به دنبال ارزش بیشتری در آینده بلندمدت‌تری است.

 

اما این آگاهی وجود دارد، که صاحبان شرکت می‌دانند که برای حل مسئله و تضمین چشم‌انداز چقدر در روز زیان می‌دهند.در صورت کارایی واحد حسابداری داخلی آن سازمان.

 

در سازمان‌های پخش و توزیع، نقاط اهرمی وجود دارد، که با تمرکز بر این نقاط و تعیین استراتژی عملیاتی می‌توان سازمان را در پیشبرد  اهداف به‌ خوبی جلو برد و از زیان جلوگیری کرد.

 

برخی از این نقاط اهرامی هستند، یعنی با تمرکز در این نقاط شاهد تغییرات محسوسی هستیم.

 

1-تعیین درصد سودآوری هر محصول و میزان اهمیت و اولویت وزنی و ریالی آن در سبد عرضه(به و طور مثال محصولی امکان دارد که از وزنی پایینی برخوردار باشد، اما از ریال بالایی برخوردار باشد).

 

2- تعیین درصد حاشیه سود ناخالص محصولات خریداری‌شده و فروخته‌شده.

 

3-تعیین درصد هزینه‌ها سازمان پخش و توزیع  و نسبت آن به فروش.

 

4- فاصله شاخص‌های فعالیت و سودآوری با نُرم صنعت.

 

5- تفکیک هزینه‌ها در قالب سرفصل‌های هزینه‌ای و درصدگیری از کل هزینه و مشخص نمودن سهم هر هزینه و مقایسه با نُرم صنعت.

 

6-کنترل فرایندهای خرید- مالی- فروش و صحه‌گذاری بر روش انجام کار.

 

واحد حسابرسی داخلی در برخی از سازمان‌ها پخش و توزیع، بیشتر با نگاه کنترل اسناد و دفاتر فعالیت می‌کنند و کمتر به حوزه تحلیل عملکرد جهت تصمیم گیری مدیران ارشد در سازمان می پردازند و یا با خلق سناریو صرفا مالی باعث شکل‌گیری تصمیمات نابجا، نادرست، غیر صحیح و یک جانبه در برخی از مقاطع  در سازمان می‌شود.

 

 

لینک کوتاه شده مطلب:https://goo.gl/xj47jQ

مطالب مرتبط

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *