آیا ممکن است، خر تراژیک باشیم؟
دل نوشته های من 05 فوریه 2018

آیا ممکن است، خر تراژیک باشیم؟

آیا ممکن است، خر تراژیک باشیم؟- آن که زیر باری نابود می شود، که نه توان حمل آن را دارد و نه پایین انداختن آن را؟ …. این همان فلیسوف است.(غروب بتان11) -نیچه

بارها دیده ام، کسانی که دائم ناله و چس ناله میکنند، هی شکایت دارند، از خودشان، از اطرافیانشان، از محیط کاری و از لحظاتی که سپری می کنند و انگشت اتهام  را به طرف دولت، سازمان، خانواده و… دراز می کنند.

این افراد نه شهامت رک گویی به خود را دارند، نه چاپلوسی و هنر چاپلوسان را، نه حاضرند هزینه انتخاب هایشان را بپردازند و نه جرئت هزینه دادن را دارند.

حتی به نظر من چاپلوسان از این قشر بهتر هستند، زیرا به خود قبولانده اند که مسیر موفقیت، از این مسیر است و هی دنبال معجزه و اتفاقات ویژه نیستند.

این جمله ازنیچه بسیار تاثیر گذار است، برای کسانی که هر حرف میزنند و دریغ از یک عمل کوچک، در سازمان های دولتی وخصولتی بسیار فراوان هستند، از این قشر کارمند که جز چس ناله کردن چیزی یاد نگرفته اند.

یک ضرب المثلی است که می گوید” آواز دادن به خوک ها را انجام ندهید، زیرا هم آنها خسته می شوند و هم شما مستهلک می شوید“.

از انسان نماهای که دائم می نالند و دائم اخبار زرد مجلات زندگی هستند، سخت فرار کنید، حتی اگر حاضر باشید هزینه گزافی برای آن بپردازید. برای کسب دانش باید تلاش کرد، مطالعه و تمرین کرد، هزینه داد و هزینه کرد، قرار نیست دنیا آنقدر سخاوتمند باشد که بر اساس عدل وعدالت با ما برخورد کند.

تنها راه نجات و رستگاری تلاش، کوشش، پشتکار است و بس.

 

لینک کوتاه شده مطلب : https://goo.gl/2jFbdr

 

مطالب مرتبط

1 دیگاه

  1. محسن گفت:

    سلام. این مطلب امشب در کانال وبلاگستان فارسی منتشر می شود.
    https://t.me/Persianweblogs

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *